Rainbow page separator

V lednu se na Žďársku zvýšil počet dopravních nehod

Neděle, 7. Únor 2016

Žďársko / Nejenom ve žďárském okrese, ale i ve zbytku Kraje Vysočina se v lednu meziročně zvýšil počet dopravních nehod. „Policisté vyšetřovali v lednu letošního roku 363 dopravních nehod, což je o 78 více než za první měsíc roku loňského. Vyjádřeno procenty, tak jde o nárůst o 27 procent,“ informovala krajská policejní mluvčí Dana Čírtková.
Zatímco v lednu 2015 se ve žďárském okrese událo 50 dopravních nehod, při kterých nikdo nepřišel o život, jeden člověk byl zraněn těžce a jedenáct lidí lehce, v lednu 2016 šlo o 66 kolizí. Při nich přišel jeden člověk o život, dva lidé byli zraněni těžce a šestadvacet lehce. Podstatně vyšší byla také hmotná škoda – v lednu 2015 byla při haváriích aut vyčíslena na 1,58 milionu korun, letos v lednu šlo už o 2,69 milionu. Snížil se pouze počet nehod, kdy řidič před jízdou pil alkohol. Loni v lednu to byly čtyři, letos tři.
V celém kraji při letošních lednových nehodách zemřeli dva lidé, sedm se těžce zranilo a 121 dalších utrpělo lehké zranění. „Jde o meziroční nárůst o 40 procent v případě těžkých zranění a 33 procent v případě lehkých zranění. Hmotná škoda vzniklá při dopravních nehodách na vozidlech a ostatním majetku dosáhla celkové částky 20 946 000 korun, což představuje nárůst o 34 procent,“ přiblížila mluvčí. Alkohol před jízdou letos policisté odhalili celkem v patnácti případech, dva účastníci nehod byli pod vlivem omamných a psychotropních látek.