Rainbow page separator

V lednu se změní některé spoje žďárské MHD podle přání lidí

Pondělí, 24. Prosinec 2018

Žďár nad Sázavou / K některým změnám dojde od ledna ve vedení linek žďárské městské hromadné dopravy (MHD).
„Změny budou na základě požadavků obyvatel, půjde o sedm nových spojů, z toho jeden pojede i o prázdninách, a jeden bude zrušen,“ nastínila místostarostka Žďáru Ludmila Řezníčková. Doplnila, že konkrétní údaje lidé najdou v brožuře, která jim bude v lednu doručena do schránek, a také v lednovém zpravodaji města.
Ne všichni cestující jsou totiž se stávající podobou MHD spokojeni – radnici při loňském půlročním zkušebním provozu zahrnula vlna stížností, která se ještě zvýšila před a hlavně po spuštění „ostrého“ provozu MHD s dalšími změnami letos v lednu, jež se cestujícím z některých částí Žďáru zamlouvaly ještě méně.
Aktuálně připravené změny v MHD by měly platit do roku 2020, kdy má dojít k zavedení takzvané Veřejné dopravy Vysočiny, k čemuž Kraj Vysočina přistoupil po vzoru dopravních systémů dalších krajů, kupříkladu Integrovaného dopravního systému Jihomoravského kraje, který využívají rovněž vysočinská města a obce s přirozenou spádovostí na Brno. Po zprovoznění nového krajského systému dojde k dalším úpravám ve žďárské MHD tak, aby na sebe spoje navazovaly.