Rainbow page separator

V lese nedaleko Třech Studní děti opět otevřou studánky

Pátek, 25. května 2018

Tři Studně / Tradiční slavnost nazvaná Otvírání studánek se uskuteční v sobotu 26. května od 14 do 16 hodin v lesním areálu u studánek Barborka a Vitulka ve Třech Studních. Návštěvníky tam zavede zelená turistická značka ve směru ke Sklenému.
V lese se tak poslední květnovou sobotu opět rozezní kantáta Otvírání studánek hudebního skladatele Bohuslava Martinů, rodáka z Poličky. Námětem pro ni se stala báseň dalšího poličského rodáka Miloslava Bureše. Báseň s názvem Píseň o studánce Rubínce, která popisuje jarní lidový zvyk z Vysočiny – čištění studánek, Bureš složil v roce 1954 na břehu rybníka Sykovce právě ve Třech Studních. O rok později ji Bohuslav Martinů, jenž měl ke Třem Studním díky své žačce – dirigentce a skladatelce Vítězslavě Kaprálové, která tam jezdila na letní byt – rovněž vřelý vztah, zhudebnil.
Světoznámou kantátu Bohuslava Martinů letos uvede dětský sbor Primavera doplněný o hudebníky a sólisty. V lesním areálu vystoupí rovněž dětský folklorní soubor Komíňáček, folklorní soubory Bystřinka a Rozmarýnek ze Žďáru nad Sázavou a ZUŠ Žďár nad Sázavou s Legendou o svaté Dorotě z baletu Špalíček od Bohuslava Martinů.