Rainbow page separator

V Libické ulici instalovali radar, který rozpozná SPZ

Neděle, 20. Prosinec 2015

Radar - měření rychlosti - Libická ulice Žďár nad Sázavou

Žďár nad Sázavou / Nový radar k měření rychlosti projíždějících automobilů nainstalovala žďárská radnice v Libické ulici. Radar mimo výzvy ke zpomalení na displeji zobrazí i státní poznávací značku automobilu, který povolenou rychlost překročil.
„Radar měří rychlost i v noci a dovede rozlišit osobní automobily od nákladních,“ informoval žďárský místostarosta Josef Klement s tím, že vozidlům nad 3,5 tuny je vjezd do Libické ulice zakázán. „Informace se zaznamenávají do paměti zařízení, statistiku chceme po několika měsících vyhodnotit, abychom zjistili, zda má opatření účinek,“ konstatoval starosta Žďáru nad Sázavou Zdeněk Navrátil.
Není vyloučeno, že radar z Libické ulice, za který dala žďárská radnice kolem sta tisíc korun, bude přemístěn i do jiných částí města. „Na jaře bychom měli mít k dispozici studii dopravní fakulty pardubické univerzity a následně budou probíhat další jednání o tom, zda bude v Libické ulici vhodné provést ještě jiná opatření technického charakteru ke zpomalení projíždějících aut,“ dodal starosta.