Rainbow page separator

V návrhu rozpočtu je oprava křižovatky, náměstí i cyklotrasa

Pondělí, 7. Prosinec 2015

Náměstí Republiky Žďár nad Sázavou

Žďár nad Sázavou / Dvacet milionů za zasíťování parcel na Klafaru, dvanáct milionů na rekonstrukci části náměstí Republiky pod ČSOB, deset milionů na povrchy ve Smetanově ulici, 1,6 milionu na cyklotrasu do Nového Veselí či dva miliony korun na přestavbu křižovatky ulici Chelčického – Jihlavská. To jsou některé hlavní investice návrhu žďárského rozpočtu na příští rok. Schvalovat ho budou zastupitelé 17. prosince.
Plánované investice jsou v objemu za více než osmdesát milionů korun, celkové výdaje mají činit 410 milionů korun. Rozpočet je navržen jako schodkový, protože kvůli převodu akcí za zhruba 25 milionů korun z letošního roku na příští budou jeho příjmy posíleny z úspor města.
Největším výdajem má být dvacet milionů na zasíťování dalších stavebních pozemků na Klafaru, nicméně tyto peníze, které byly přesunuty z letošního rozpočtu na rok 2016, se mají městu vzápětí vrátit, jakmile parcely odkoupí stavebníci. „Zasíťované pozemky bychom rádi prodávali už na podzim příštího roku,“ uvedl žďárský starosta Zdeněk Navrátil.