Rainbow page separator

V nemocnici kvůli chřipce zakázali návštěvy některých oddělení

Úterý, 13. Únor 2018

Nové Město na Moravě / Kvůli šířící se epidemii akutních respiračních onemocnění a chřipky bylo přistoupeno k zákazu návštěv některých oddělení novoměstské nemocnice.
„Až do odvolání platí zákaz návštěv na odděleních anesteziologicko-resuscitačním, následné intenzivní péče, chirurgické a interní jednotce intenzivní péče, oddělení dlouhodobě nemocných a na porodním a novorozeneckém oddělení,“ informoval mluvčí novoměstské nemocnice Petr Hladík.
Počet nemocných chřipkou a akutními respiračními nemocemi ve žďárském okrese stoupá, v pátém týdnu letošního roku epidemiologové evidovali v přepočtu 1662 nemocných na sto tisíc obyvatel. V minulém týdnu již bylo nemocných 1962 lidí, přičemž epidemický práh se pohybuje kolem šestnácti až sedmnácti stovek nemocných s přihlédnutím k vyhodnocení lokální situace.
Kromě některých nemocničních oddělení zákaz návštěv v rámci okresu až do odvolání platí také ve žďárském Seniorpenzionu Fit, v domovech pro seniory v Mitrově a ve Velké Bíteši a rovněž v Charitním domově v Moravci.