Rainbow page separator

V nemocnici vymění okna a zateplí další čtyři budovy

Neděle, 2. června 2019

Nové Město na Moravě / Další krajské investice, které budou mít za cíl snižování energetické náročnosti, poputují do novoměstské nemocnice. Konkrétně se jedná o zateplení čtyř objektů v řádu několika milionů korun.
„Kraji Vysočina se podařilo získat dotace na další projekty zaměřené na úspory energií. Budou se tak moci zateplit a vyměnit výplně otvorů u objektu oddělení dlouhodobě nemocných v pavilonu 3, oddělení dlouhodobě nemocných v pavilonu 7, v objektu ředitelství a budovy lékárny. Zahájení stavebních prací předpokládáme na podzim tohoto roku,“ informoval náměstek hejtmana pro oblast ekonomiky a majetku Martin Kukla s tím, že projekty budou spolufinancovány Evropskou unií, přesněji Fondem soudržnosti v rámci operačního programu Životní prostředí.
Areál novoměstské nemocnice se tak vedle nového objektu dětského pavilonu, jenž byl nedávno uveden do provozu, dočká další modernizace, která povede ke snížení spotřeby energie a snížení emisí skleníkových plynů. Stavebními úpravami dojde zároveň ke zlepšení prostředí pro samotné pacienty a zaměstnance zdravotnického zařízení.