Rainbow page separator

V nemocniční gynekologické ambulanci posunou ordinační dobu

Pondělí, 4. Listopad 2013

Nové Město na Moravě / Od tohoto měsíce začíná fungovat nová ordinační doba v gynekologické ambulanci v novoměstské nemocnici. Každý čtvrtek bude odpoledne otevřena v době od 15 do 18 hodin.
Důvodem změny provozu ambulance je snaha umožnit návštěvu gynekologa ženám a dívkám, aniž by si kvůli tomu musely zajišťovat dopoledne volno z práce nebo dovolenou. Prodloužení ordinačních hodin do podvečera není spojeno s platbou regulačního poplatku ve výši devadesáti korun, jako je tomu na pohotovosti; pacientky budou platit běžný poplatek.
„Tato služba je poskytována zejména pracovně zaneprázdněným ženám a dívkám, pro které je v tomto čase návštěva gynekologické ambulance přijatelnější,“ vyjádřil se primář gynekologicko-porodnického oddělení novoměstské nemocnice Jiří Hrdina s tím, že zatím se bude jednat jen o čtvrtky, a pokud bude zájem, ordinační hodiny se mohou změnit i v jiné dny.
Ve čtvrtečních odpoledních a podvečerních hodinách budou služby ambulance k dispozici jak pro pacientky, které jdou na preventivní vyšetření, tak pro ty, jež potřebují ultrazvukové či konziliární vyšetření. K lékařům je možné se objednat na telefonním čísle 566 683 322.