Nové Město na Moravě, nove mesto na morave, aktuality, hlodavci
Rainbow page separator

V Novém Městě budou hubit hlodavce

Pondělí, 26. Září 2011

Nové Město na Moravě/ Do hubení škodlivých hlodavců, hlavně myší a potkanů, se co nevidět pustí v Novém Městě na Moravě. V říjnu tam přistoupí k takzvané celoplošné deratizaci. Ta má zabránit tomu, aby hlodavci ničili tamní stavební objekty, inženýrské sítě nebo znehodnocovali potraviny a krmiva. Myši, potkani či krysy jsou navíc nebezpečnými přenašeči různých onemocnění lidí a zvířat. Deratizace bude v Novém Městě probíhat od čtvrtka 6. října až do soboty 15. října 2011. V tomto období proběhne kladení prvních nástrah. Po něm bude následovat kontrola pokládek.  Případně bude docházet také k  doplnění nástrah, a to i po čtrnácti dnech od první pokládky. Vše se ale bude odvíjet především od vhodných klimatických podmínek.
Obyvatelé Nového Města na Moravě by v době deratizace měli dbát zvýšené opatrnosti a nenechávat své psy, kočky a další domácí mazlíčky volně pobíhat bez dohledu. Mohlo by se totiž snadno stát, že by zvířata pozřela návnadu nebo uhynulého hlodavce. Vedení města apeluje také na majitele, nájemce a správce všech objektů. Upozorňují je, aby před deratizací provedli preventivní opatření, která mají zamezit vstupu hlodavců do budov a jejich přístupu ke krmivům nebo potravinám. Lidé by měli raději uklidit sklepy, suterény, okolí domů a odpadních nádob, jímek, septiků a podobně. Dobré je také utěsnění vstupů do objektů, sklepních okének a dalších otvorů vedoucích do domů. Těmito opatření by se mělo zamezit hlodavcům, aby se skryli v nějakém úkrytu.
Přesná harmonogram postupu při pokládce nástrah v jednotlivých lokalitách bude obyvatelům Nového Města na Moravě zavčasu oznámen.