Nové Město na Moravě, nove mesto na morave, aktuality, parkování, problémy
Rainbow page separator

V Novém Městě chtějí vyřešit problémy s parkováním

Čtvrtek, 1. Září 2011

Nové Město na Moravě/ Stejně jako ve většině měst žďárského okresu řeší potíže s nedostatkem parkovacích míst také v Novém Městě na Moravě. I tam totiž stoupá počet automobilů a radnice proto chce majitelům vozidel, kteří chtějí mít kde parkovat, vyhovět. Zároveň ale vedení města nemíní opomenout názory lidí, kteří městem rádi jenom v klidu procházejí a o nová parkovací místa příliš nestojí.
V současné době jsou již vytipovány lokality, ve kterých je  potřeba místa pro zaparkování vozidel rozšířit. Nejvíce se to týká ulic Luční, Hornická, Budovatelů, Masarykova – v části za kinem, Tyršova, Radnická nebo sídliště pod nemocnicí. Lidé, kteří ve výše uvedených ulicích žijí, dostanou do svých poštovních schránek anketní lístek, prostřednictvím kterého se mohou vyjádřit, zda by byli ochotni se na vybudování odstavných ploch finančně spolupodílet. V případě, že by respondent s touto možností souhlasil, zajímá vedení města také to, zda by lidé preferovali předplatné na několik let dopředu, nebo raději hrazení nájemného za osobní parkovací místo. Zájemci mohou samozřejmě připojit také podněty a nápady, jak situaci s parkováním v Novém Městě na Moravě řešit.
Vyplněné anketní lístky je možné odevzdávat na podatelně městského úřadu, v informačním centru, muzeu nebo v knihovně. Posílat je lze i na emailovou adresu posta@nmnm.cz. Nezazší termín odevzdání je 14. září letošního roku.