Rainbow page separator

V Novém Městě chystají masopust, průvod opět obejde náměstí

Neděle, 23. ledna 2022

Nové Město na Moravě / Při masopustním veselí se první únorovou sobotu opět hodlají sejít v Novém Městě. Sraz masek se uskuteční 5. února ve 14 hodin na Vratislavově náměstí za kostelem. O čtvrt hodiny později průvod obejde náměstí za doprovodu Zelenohorských muzikantů. Nejenom pro děti budou ve spodní části náměstí přichystány masopustně-lyžařské aktivity a k vidění bude i dobové lyžařské vybavení, neboť právě letošní rok byl v Novém Městě vyhlášen Rokem lyžařů. Chybět nebude ani možnost občerstvení v podobě zabijačkových nebo masopustních specialit.
Po průvodu jsou masky zvány do K clubu k pokračování masopustního veselí, nicméně při přesunu do vnitřních prostor bude vyžadováno dodržování vládních koronavirových nařízení.
V Novém Městě se prvorepublikovou tradici masopustu po dlouhých desetiletích pokusili obnovit v roce 2019 a v únoru 2020 již městem prošel pestrý průvod čítající několik desítek masek. V loňském roce se lidová veselice z důvodu vládních protiepidemických opatření spojených se šířením onemocnění COVID-19 nemohla uskutečnit.