Rainbow page separator

V Novém Městě při Roku Karla Němce chystají další akce

Úterý, 20. Srpen 2019

Nové Město na Moravě / Hru v terénu, která účastníky provede po sgrafitech výtvarníka Karla Němce ((1879 – 1960), jehož 140. výročí narození si novoměstská radnice letos připomíná a jemuž letošek coby kulturní osobnosti zasvětila, si mohou zájemci zahrát v Novém Městě. „Účastníci dostanou speciální mapku, kterou si mohou vyzvednout v informačním centru, a podle ní se pohybují městem od jednoho malířova díla k druhému. Na každé zastávce plní různé úkoly a postupně luští šifru, která je dovede do cíle k pokladu,“ uvedla jedna z autorek hry a kurátorka Horáckého muzea Alice Hradilová.
Mimo akce, které již v souvislosti s výročím významného novoměstského rodáka proběhly, se chystají ještě další. První z nich bude na Den památek, který letos bude v sobotu 7. září. Dopoledne se uskuteční komentovaná prohlídka expozice Karla Němce v muzeu, po ní prohlídka sgrafit na kostele svaté Kunhuty i uvnitř něj. Odpoledne pak přijde na řadu křest nové lavičky Karla Němce před Horáckým muzeem a prohlídka zbývajících Němcových sgrafit ve městě.
Významný český malíř a grafik a současně i novoměstský rodák Karel Němec svými sgrafity vyzdobil řadu novoměstských domů a staveb, ale tvořil je i v okolních obcích. Nejrozsáhlejší je sgrafitová výzdoba kostela svaté Kunhuty na novoměstském Vratislavově náměstí.