Rainbow page separator

V Novém Městě schválili s předstihem investice na příští rok

Sobota, 18. července 2015

Náměstí v Novém Městě na Moravě

Nové Měs[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to na Moravě / Plán investic pro příští rok už stihli schválit novoměstští zastupitelé. Chtějí tak uspořit na výběrových řízeních, a [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to za předpokladu, že je mohou uspořádat co nejdříve a využít tak lepší konkurence dodavatelských firem.
Investice pro příští rok ovlivní úvěr, který si novoměstská radnice vzala na stavbu městských lázní, takže dostanou přednost projekty, které jsou zahrnuty v dlouhodobém plánu. Například propojení mezi budovou druhé základní školy se školní jídelnou a gymnáziem, aby se školáci nemuseli přezouvat a oblékat, když jdou na oběd. V první základní škole na Vratislavově náměstí se zase počítá s rekonstrukcí elektroinstalace.

Chodci se mohou těšit na nový mostek přes Bezděčku mezi novými lázněmi a Billou, čímž se sníží dopravní zatížení v ulici Hornická. Děti, které budou dojíždět do bazénu, budou moci vys[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];toupit už u Billy a odtud k lázním dojít. „V loňském roce se nám podařilo hospodařit s přebytkem a díky [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tomu mohl být úvěr, který si bereme na dostavbu městských lázní, snížen z padesáti na čtyřicet milionů korun,“ konsta[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];toval starosta Nového Města Michal Šmarda s tím, že v úsporném hospodaření by radnice chtěla pokračovat.