Rainbow page separator

V Novém Městě sníží rozdíly mezi nájemným v městských bytech

Čtvrtek, 4. června 2015

Náměstí v Novém Městě na Moravě

Nové Město na Moravě / Od září bude částečně upravena výše nájemného v novoměstských městských bytech. Jejich obyvatelé začali upozorňovat radnici na rozdíly v nájmu, a to nikoliv podle kvality bytů, ale podle data uzavírání nájemních smluv. „Starousedlíci“ platí méně než lidé, kteří uzavírali smlouvy o několik let později, a to třeba i o tisíc korun měsíčně při stejném typu bytové jednotky. Nové Město v současné době vlastní necelé čtyři stovky bytů.
Od září nájemné ve výši 65 korun měsíčně za metr čtvereční klesne o šest korun, tedy na padesát devět korun. Nájemné ve výši 45 korun za metr čtvereční obytné plochy vzroste o čtyři koruny – na čtyřicet devět korun.
Úprava nájemného v městských bytech bude plošná, výjimka se vztahuje na byty v domě s pečovatelskou službou, kde nájemné zůstane na 45 korunách za metr čtvereční měsíčně. I tam ale bude nutné ceny sjednotit, protože někteří nájemníci platí více; o snížení je třeba požádat. Na tuto možnost budou lidé upozorněni dopisem, jehož součástí se stane příslušný tiskopis.