Rainbow page separator

V Novém Městě zprovozní loni vybudovanou pumptrackovou dráhu

Středa, 1. května 2019

Nové Město na Moravě / Od začátku května bude s letošní sezonou singletracků zahájen i provoz nové pumptrackové dráhy ve Vysočina Areně. Ta byla dokončena loni na podzim. Dvoumilionová krajská dotace umožnila novoměstské radnici vybudovat trať pro terénní cyklistiku, která svými parametry aktuálně patří k největším v republice. Náklady na výstavbu dosáhly zhruba 2,8 milionu korun.to-na-morave.jpg“>to-na-morave.jpg“ alt=““ width=“200″ height=“267″>
Trend pumptrackových tratí dovoluje na relativně malé ploše vytvořit podmínky, které nabízejí získat dovednosti a správné návyky pro jízdu v terénu. Jezdec se zdokonaluje a používá „pumpování”, tedy pohyb nahoru a dolů coby hnací sílu kola, namísto šlapání. Trať je koncipovaná jako okruh pro začátečníky, na který pak navazují obtížnější části.
„Některé pumptracky u nás mají přírodní povrch z uježděné hlíny, jiné jsou asfaltové. Ve Vysočina Areně byl zvolen asfaltový povrch. Je bezúdržbový, má široké spektrum využití jak pro jízdní kola, tak i pro skateboardy, in-line brusle nebo i dětská odrážedla,“ upřesnil krajský cyklokoordinátor Petr Stejskal.