Nové Město na Moravě, aktuality, rozpočet města
Rainbow page separator

V Novém Městě zveřejnili návrh rozpočtu

Čtvrtek, 21. Listopad 2013

Nové Město na Moravě / Návrh rozpočtu na příští rok zveřejnila novoměstská radnice. Je schodkový, přičemž příjmy činí 210,3 milionu korun, výdaje 253,2 milionu, schodek je 42,9 milionu.
Ten podle vedení radnice způsobil nárůst finančních prostředků v investiční části rozpočtu. V Novém Městě totiž v příštím roce plánují řadu investičních akcí, některé z nich s podporou evropských dotačních titulů.
K nejvýznamnějším stavbám patří vybudování bazénu za zhruba devadesát milionů korun v Hornické ulici. Ten bude financován z peněz města. V rozpočtu na příští rok je na něj vyhrazeno dvacet milionů, zbytek přejde do rozpočtu na rok 2015, kdy bude bazén dostavěn a zprovozněn.
Významnou investiční akcí je rozšíření a rekonstrukce mateřské školy v Drobného ulici za 21,7 milionů a vybudování cyklotreků pro horská kola za patnáct milionů. Na obě akce se novoměstské radnici podařilo získat příslib evropské dotace. Na rekonstrukci Komenského náměstí, se kterou souvisí i dvě další navazující stavební akce, je vyhrazeno celkem kolem osmi milionů korun. V plánu jsou i menší stavební úpravy ve městě i jeho místních částech.