Rainbow page separator

V Novém Městě zveřejnili plán zimní údržby, platí do března

Středa, 9. Listopad 2016

Nové Město na Moravě / Plán zimní údržby, který platí do 31. března příštího roku, zveřejnila novoměstská radnice. Údržbu zajišťují tamní TS služby, a to jak ve městě, tak i v jeho částech Maršovice, Pohledec, Olešná, Rokytno, Studnice, Hlinné, Petrovice, Slavkovice a Jiříkovice.
Místní komunikace ve městě jsou rozděleny na tři pořadí důležitosti, v osadách spadají do třetího pořadí. To znamená, že v místních částech se neprovádí údržba chodníků a cest pro pěší a vozovky se upravují pouze pluhem, a to do nejdéle do 24 hodin po skončení sněžení.
Silnice i chodníky v prvním stupni důležitosti musí být sjízdné a schůdné do hodiny po skončení sněžení nebo při náledí, silnice v druhém pořadí nejdéle do třech hodin a komunikace ve třetím pořadí důležitosti, což zahrnuje některé silnice, cesty, parkoviště či přístupy k řadovým garážím, nejpozději do dvanácti hodin.
V případě vyhlášení kalamity bude v Novém Městě přednostně udržován průtah přes Vratislavovo náměstí, dále pak ulice Školní, Tyršova, Smetanova a Nádražní.