Rainbow page separator

V novoměstské nemocnici od října zavádějí plavání pro těhotné

Středa, 27. září 2023

Nové Město na Moravě / Plavání pro těhotné v nemocničním bazénu zavádí od 3. října gynekologicko-porodnické oddělení novoměstské nemocnice. „Zpočátku se bude konat každých čtrnáct dnů. V případě, že bude ze strany nastávajících maminek větší zájem, přejdeme na týdenní režim,“ uvedl primář gynekologicko-porodnického oddělení Tomáš Müller s tím, že kurzy povedou porodní asistentky a maximální počet nastávajících maminek na jeden kurz je dvacet. Premiéra je naplánovaná na 3. října od 15 hodin. Ženy se mohou hlásit na čísle 566 801 327.

Nastávající maminky i budoucí tatínci mohou nadále využít možnosti předporodních kurzů, které se konají každé první pondělí v měsíci od 14 hodin. Jejich součástí je rovněž prohlídka porodního sálu. I na tyto kurzy je nezbytná předchozí rezervace. Týden nato se pak budoucí rodiče mohou zúčastnit novorozeneckého kurzu. 

Další novinkou, kterou zavedlo porodní oddělení, jsou služby nutriční poradkyně. „Je na oddělení přítomna dvakrát týdně, konkrétně v úterý a ve čtvrtek mezi 13. a 15. hodinou. Na oddělení máme také letáčky s informacemi, jak mohou maminky v případě zájmu nutriční poradkyni později kontaktovat,“ dodal primář. 

Novoměstská nemocnice nabízí po předchozí domluvě i možnost ambulantního porodu. „V případě zájmu o ambulantní porod by se nastávající maminka měla v období mezi 36. a 38. týdnem těhotenství přihlásit na porodním sále, kde pak společně s lékařem a porodní asistentkou proberou možná rizika. Také zvážíme, zda je tento způsob pro rodičku vhodný. Případná kandidátka na ambulantní porod by měla být zcela zdravá a průběh její gravidity bez komplikací,“ upřesnil Tomáš Müller.