Nové Město na Moravě, nove mesto na morave, aktuality, urgentní příjem
Rainbow page separator

V novoměstské nemocnici už funguje urgentní příjem

Sobota, 12. Leden 2013

urgentni-prijemNové Město na Moravě / Urgentní příjem (Emergency) začal fungovat v novoměstské nemocnici v části pavilonu chirurgických oborů. „Přes urgentní příjem nyní projdou všichni pacienti, kteří přicházejí do nemocnice s akutním zdravotním problémem a nejsou předem objednaní k návštěvě odborné ambulance či hospitalizaci. Výjimku tvoří akutní dětští pacienti, kteří míří rovnou na dětské oddělení, a pacientky vyžadující ženské vyšetření na gynekologicko-porodnickém oddělení,“ sdělil mluvčí nemocnice Roman Kratochvíl.

Pacienty na urgentním příjmu vyšetří lékař specialista buď v chirurgické, nebo interní ambulanci, poté je rozhodnuto o dalším postupu – zda nemocný bude přeložen na anesteziologicko-resuscitační oddělení (ARO), jednotku intenzivní péče, případně zda bude hospitalizován na běžném oddělení, či převezen na specializované pracoviště jiné nemocnice. Někteří z pacientů mohou být i propuštěni domů.

Urgentní příjem má přímou vazbu na radiodiagnostiku se čtyřiadvacetihodinovou možností CT a ultrazvukového vyšetření a je v dosahu operačních sálů a anesteziologicko-resuscitačního oddělení. Pracoviště Emergency má přinést další zlepšení a zefektivnění péče o akutně nemocné pacienty.

Kraj Vysočina do stavební části Emergency v novoměstské nemocnici investoval přes deset milionů korun. Přibližně stejnou částku stálo vybavení urgentního příjmu, na jehož pořízení kraj poskytl dotaci osm milionů korun.

Do prostor pracoviště urgentního příjmu byla nově přesunuta i Lékařská služba první pomoci (LSPP), která dosud sídlila v budově vedle výjezdu z areálu nemocnice. LSPP je v provozu od 17 do 20 hodin ve všední dny a od 9 do 20 hodin o víkendech a svátcích. Nové telefonní číslo LSPP pro dospělé je 566 801 670. Dětská LSPP zůstává v nezměněné podobě.