Rainbow page separator

V novoměstské nemocnici začali revitalizovat park

Pondělí, 13. Říjen 2014

Nemocnice Nové Město na Moravě, park

Nové Město na Moravě / Dlouho připravovaná revitalizace zeleně byla v minulých dnech zahájena v parku kolem novoměstské nemocnice.
„Projekt na dalších patnáct až dvacet let ošetří a zkvalitní zeleň v nemocnici, navíc dá celému areálu jednotný architektonický ráz,“ vysvětlil Vladimír Zelený, technický náměstek nemocnice.
První etapa úprav zeleně bude probíhat do prosince. Začíná se vykácením asi stovky přerostlých, poškozených či nevhodných stromů. Zároveň budou provedeny zdravotní a výchovné řezy, omlazovací práce na dřevinách a výsadba nových stromů a keřů, které nahradí ty vykácené.
„Druhá etapa bude pokračovat v první polovině roku 2015. Mimo jiné bude její součástí například založení nového trávníku na téměř 3,5 hektarech plochy v celé nemocnici. Kompletně by měly být úpravy zeleně dokončeny v červenci,“ upřesnil mluvčí novoměstské nemocnice Roman Kratochvíl.
Pacienty i návštěvníky areálu mohou v souvislosti s úpravou zeleně postihnout drobné problémy. „Práce na revitalizaci samozřejmě mírně omezí provoz jak v parku, tak v celém areálu. Omlouváme se návštěvníkům a pacientům za případné komplikace a hluk. Věříme ale, že výsledek revitalizace bude stát za to,“ dodal Vladimír Zelený.
Obnova zeleně vyjde celkem na 2,5 milionu korun, pětasedmdesát procent z toho bude uhrazeno prostřednictvím evropských peněz a Státního fondu životního prostředí.