Rainbow page separator

V okolí Žďáru se údajně pohybuje puma, úřad vydal varování

Úterý, 25. Červen 2019

Žďár nad Sázavou / Varování před velkou kočkovitou šelmou, zřejmě pumou americkou, na základě upozornění Policie České republiky vydal žďárský městský úřad. „Na základě upozornění Policie ČR sdělujeme, že se v lokalitě mezi obcemi Račín, Vepřová a Velká Losenice pohybuje velká kočkovitá šelma, pravděpodobně puma americká,“ informoval mluvčí žďárské radnice Jakub Axman.

Puma byla spatřena v neděli 23.6. v okolí Polničky a Račína. Lidé proto mají být při pohybu v přírodě obezřetní a při případném zpozorování velké kočkovité šelmy se k ní nemají přibližovat a rychle inkriminované místo opustit. Stejně tak by svoje případné zpozorování takového zvířete měli ohlásit buď policii, anebo městskému úřadu.
V polovině června byl pohyb velké kočkovité šelmy připomínající pumu včetně varování policie hlášen z lokality na Jindřichohradecku, která je od okolí Žďáru nad Sázavou vzdálená asi sto kilometrů. Podle těchto údajů měla být šelma ve volné přírodě pozorována již od letošního dubna, avšak policii to bylo oznámeno až v červnu.