Žďár nad Sázavou, zdar nad sazavou, aktuality, nádraží, pohádky
Rainbow page separator

V pátek se budou na žďárském nádraží promítat pohádky

Čtvrtek, 23. Květen 2013

vlakove-nadrazi-zdar-nad-sazavou (1)Žďár nad Sázavou / Takzvaný Kinematovlak přijede v pátek 24. května ráno na žďárské nádraží. Od devíti hodin do půl čtvrté odpoledne se budou ve speciálně upraveném kinovoze zdarma promítat pohádky a filmy pro děti a mládež.

Kinematovlak je tradiční doprovodnou akcí Mezinárodního festivalu filmů pro děti a mládež Zlín film festival. Kinovůz upravený na pojízdný kinosál doplňuje výstavní vůz, ve kterém si zájemci mohou prohlédnout výstavu se železniční tématikou.

„Kino na kolejích“ každoročně putuje po vybraných městech a je společným projektem Zlín film festivalu a Českých drah. Ten vznikl v roce 2004 s cílem přivážet kvalitní filmy a pohádky všem, kteří se do Zlína na festival nedostanou.

V každém ze čtrnácti zúčastněných měst čeká na diváky jiný program. Ve Žďáře nad Sázavou se mohou děti i dospělí těšit na snímky Bolek a Lolek, Maxipes Fík, Gogo a Figi, O zvířátkách pana Krbce, O kocouru Mikešovi, Princezna z Kloboukových hor, O skřítku Racochejlovi, Mach a Šebestová, Pojďte, pane, budeme si hrát, Kouzelný svět malé Vlnky, Krysáci 1 a Já Baryk. Dopolední promítání jsou určena především školkám a školám, odpolední pak veřejnosti.