Bystřice nad Pernštejnem, bystrice nad pernstejnem, aktuality, festival, outdoorových, filmů
Rainbow page separator

V pátek v Bystřici startuje Mezinárodní festival outdoorových filmů

Pátek, 2. Listopad 2012

Bystřice nad Pernštejnem / Bystřickou část programu 10. ročníku Mezinárodního festivalu outdoorových filmů zahájí v pátek 2. listopadu v 18 hodin beseda s novoměstským horolezcem Radkem Jarošem. Festival začíná v kulturním domě v pátek, končí v neděli večer. „Kromě filmů bude pro diváky zřejmě největším lákadlem právě beseda s Radkem Jarošem,“ informovala Barbora Vašková z Turistického informačního centra v Bystřici nad Pernštejnem. Návštěvníci si mohou rovněž prohlédnout výstavku horolezeckého vybavení.

Sobotní i nedělní program se skládá ze dvou bloků, první vždy začíná v 18 hodin, druhý ve 20 hodin. Vstupné na jeden blok je 40 korun.

Diváci se mohou těšit na filmy zaměřené na extrémní sporty, horolezectví, vodní sporty a cestopisné dokumenty, čekají je však i přednášky. V sobotu vystoupí sportovci se sdružení adrenalinových sportů Adrex a v neděli Lezci z Vysočiny.

Bystřice se mezinárodního festivalu, který letos zahrnuje pětatřicet českých a slovenských měst, účastní už podruhé. Mezinárodní festival outdoorových filmů byl založen v roce 2003 jako putovní festival cestopisných, dobrodružných, extrémních a adrenalinových sportů. Ukazuje řadu atraktivních sportů, způsoby trávení volného času, ale i sociální stránky života lidí v odlehlých a nepřístupných místech naší planety.

Slavnostní zakončení festivalu spojené s předáním cen nejlepším filmařům se uskuteční 8. prosince v pražské Lucerně.