Rainbow page separator

V pátek ve Žďáře vyhlásí mladé talenty Vysočiny

Středa, 17. června 2015

Žďár nad Sázavou / Slavnostní vyhlášení letošních nominovaných a oceněných žáků a studentů cenou Talent Vysočiny a Cenou hejtmana Kraje Vysočina se uskuteční v pátek 19. června od 17 hodin ve žďárském Domě kultury.
„V rámci slavnostního vyhlášení bude představeno devadesát nominovaných žáků a studentů v deseti oborech, z nichž deset získá ocenění Talent Vysočiny 2015 a další žáci a studenti Stipendium Vysočiny a Cenu hejtmana Kraje Vysočina,“ informovala mluvčí Kraje Vysočina Jitka Svatošová.
Ceny Talent Vysočiny a Cena hejtmana Vysočiny jsou určeny pro žáky, kteří dosahují v určitém oboru mimořádných výsledků a svůj talent a nadání cílevědomě rozvíjejí. Ocenění se vztahuje na výsledky školní i mimoškolní činnosti.
Vítěz v daném oboru a kategorii získává ocenění Talent Vysočiny a stipendium (tisíc nebo dva tisíce korun po dobu deseti měsíců), další komisí nominovaní žáci obdrží jednorázové stipendium (tisíc nebo dva tisíce korun). Žákům oceněným cenou Talent Vysočiny může hejtman Kraje Vysočina udělit Cenu hejtmana Vysočiny za zcela výjimečné výsledky v určitém oboru, s čímž je spojeno také jednorázové stipendium ve výši pět či deset tisíc korun.