Rainbow page separator

V pátek začne tradiční novoměstská medová výstava

Středa, 2. Listopad 2016

Včelařská výstava Vůně medu - Nové Město na Moravě

Nové Město na Moravě / V pátek 4. listopadu v 15 hodin začne v Horáckém muzeu 17. ročník prodejní včelařské výstavy s názvem Vůně medu. Pořádají ji novoměstští včelaři a potrvá do 12. listopadu.
Pro návštěvníky jsou připraveny různé druhy medu, medoviny, medového piva a dalšího medového zboží. K vidění budou zdobené perníčky, perníkové chaloupky a pochoutky, voskové svíčky, ozdoby a dekorace, vybrat si bude možné z kosmetiky s apisinem, propolisem či mateří kašičkou, různých léčebných doplňků a přípravků. Včelaři dostanou možnost zakoupit si pomůcky a potřeby, odborníci budou zodpovídat dotazy se včelařskou tématikou.
Děti se mohou těšit na interaktivní pohádku v podání členů včelařského kroužku z Bobrové. Jako tradičně výstavu ozvláštní prosklený úl se živými včelami. K zakoupení bude včelařská literatura, DVD, knihy s recepty i pohádky, k vidění naučná expozice a filmy. Návštěvníci mohou obdivovat také historický úl, medomet a jiné dochované včelařské pomůcky.
Po dobu trvání výstavy bude v restauraci K club v kulturním domě k mání točené medové pivo ze Sentic a také medové menu.