Rainbow page separator

V Polničce budou házet kolejnicí už po patnácté

Středa, 2. Září 2015

Hod kolejnicí, Polnička 2013

Polnička / Tradiční akce s názvem Hod polničskou kolejnicí, kterou připravuje obecní úřad, dobrovolní hasiči, škola a Salón Expres vagón Polnička, se sobotu 5. září odehraje v Polničce. Akci z grantového programu Fond Vysočiny rovněž podpořil Kraj Vysočina.
Zábavná akce se uskuteční už po patnácté v rámci tamní pouti, a to opět v areálu Salón Expres vagón Polnička. Prezence závodníků se koná od půl druhé odpoledne, vlastní závody budou zahájeny o půl hodiny později.
Soutěž je určena neregistrovaným sportovcům v kategoriích muži a ženy (mladší do 40 let a starší nad 40 let věku) a muži-veteráni nad 60 let. Pro děti je připravena soutěž o ceny v hodu dřevěnou replikou kolejnice.
„Sportovní osobností letošního ročníku bude Josef Kubeš – bývalý reprezentant v hodu koulí, držitel halového rekordu z roku 1983,“ informoval místostarosta Polničky Luboš Zeman.
V rámci soutěže se hází metou o hmotnosti osm kilogramů, která je částí kolejnice odlité v roce 1837 v hutích v Polničce, kde tehdy fungoval největší železárenský podnik v Čechách.