Polnička, polnicka, aktuality, závody, lyžaři
Rainbow page separator

V Polničce odstartuje 43. ročník lyžařských závodů

Pátek, 28. Prosinec 2012

Polnička / Na počasí příliš nezáleží při tradičním Silvestrovském běhu na historických lyžích, který se každým rokem koná v Polničce u Žďáru nad Sázavou. Letos už třiačtyřicátým rokem. Podmínkou jsou dobové lyže (děti mají povoleny současné), vítán je odpovídající historický oděv a nutností je dobrá nálada. Pokud počasí nepřeje, lyžníci musejí vzdálenost od startu do cíle zdolat kupříkladu i s lyžemi přes rameno. V minulosti se už při naprosté absenci sněhu závod změnil i v běh s trakařem a na něm umístěným sudem piva. „Akce se obvykle aktivně účastní několik desítek dětí i dospělých, více ale bývá těch, kteří závodníky přijdou povzbudit,“ poznamenal místostarosta Polničky Luboš Zeman.

Pro děti je připraven „skutečný“ lyžařský okruh, v tomto případě se nejedná o recesi, ale o opravdové lyžařské závody, dobové oblečky ani lyže požadovány nejsou. Akce startuje v pondělí 31. prosince v 10 hodin dopoledne před Restaurací Polnička.

Pro odolné jedince je poté určena následující akce, a to tradiční novoroční výšlap do okolí obce, který po silvestrovských oslavách v úterý 1. ledna ve 13 hodin pořádá turistický oddíl TJ Sokol Polnička.