Rainbow page separator

V Polničce se znovu utkají v hodu osmikilovým kusem kolejnice

Pátek, 31. srpna 2018

Hod kolejnicí, Polnička 2013

Polnička / V pořadí už 18. ročník Hodu polničskou kolejnicí se v sobotu 1. září od 14 hodin uskuteční v přírodním areálu Salón Expres Vagón Polnička. Akci pořádá obec ve spolupráci s tamním sborem dobrovolných hasičů, základní školou, mateřskou školou a Salónem Expres Vagón Polnička; prezentace závodníků je půl hodiny před začátkem. Závodníci budou opět házet do dálky osmikilogramovým kusem kolejnice odlité v roce 1837 v polničských hutích, tehdy největším železárenském podniku v Čechách.
Recesistická soutěž je určena neregistrovaným sportovcům v kategoriích muži a ženy (mladší do 40 let a starší nad 40 let věku) a veteráni nad 60 let věku. Pro dětské zájemce bude připravená soutěž o ceny v hodu dřevěnou replikou polničské kolejnice.
Sportovní osobností letošního ročníku hodu kolejnicí se stanou Petr Novák – bývalý československý rychlobruslař a současný trenér rychlobruslařského NOVIS Teamu, jehož členem je i šampionka Martina Sáblíková, a Jakub Mucha – juniorský reprezentant České republiky v karate.