Rainbow page separator

V Pomněnce hledají odborné zaměstnance pro péči o klienty

Úterý, 20. února 2024

Nové Město na Moravě / Zaměstnance v podobě pečovatelů, sester či sociálních pracovníků s předpokládaným nástupem od srpna hledá Domov Pomněnka určený pro klienty s Alzheimerovou chorobou a dalšími typy demencí vyžadujícími nepřetržitou péči. Provoz je v plánu zahájit v září. Slavnostní otevření pobytového zařízení spojené se dnem otevřených dveří se uskuteční ve dnech 17. a 18. srpna. Objekt dokončovaný pod novoměstskou nemocnici buduje a bude provozovat Diakonie České církve evangelické, středisko Myslibořice. Zájemci o práci v zařízení najdou podrobné informace na webu Pomněnky, přičemž svoje žádosti mohou zasílat do konce února. 

Výstavba domova byla zahájena na jaře roku 2022, pozemek k tomuto účelu poskytlo město. Na financování stavby se zčásti podílejí dárci, podpořilo ji taktéž ministerstvo práce a sociálních věcí, Kraj Vysočina, novoměstská radnice a řada obcí z Mikroregionu Novoměstsko.   

Jednolůžkové a dvoulůžkové pokoje poslouží třicítce lidí z Nového Města a okolí, zařízení nabídne rovněž zahradu, dvorek nebo kapli.