Rainbow page separator

V pondělí se kvůli rekonstrukci uzavře část Smetanovy ulice

Pátek, 25. Září 2015

Žďár nad Sázavou / Od pondělí 28. září čeká řidiče ve Žďáře dopravní omezení spojené s rekonstrukcí ulice Smetanova. Uzavírka komunikace bude rozdělena do dvou etap. Nejdříve bude kvůli rekonstrukci vodovodu a kanalizace uzavřena silnice v úseku od křižovatky s ulicemi Palachova a Hutařova po křižovatku s ulicí Tyršova, a to přibližně do poloviny listopadu. Řidiči budou jezdit od uzavřeného úseku k okružní křižovatce, ulicemi Nádražní a Chelčického se dostanou na Jihlavskou ulici a přes kruhovou křižovatku v ulici Brněnská pak ke křižovatce u Conventu. Bude rovněž umožněn provoz ulicí Smetanova v úseku od Conventu do ulice Tyršova a dále pak ulicemi Hutařova, Nádražní či Husova.
Po skončení první etapy se stavbaři posunou o kus dál a přibližně do konce roku zneprůjezdní úsek ulice od křižovatky s ulicí Tyršova po křižovatku se silnicí I/37 u Conventu. Objížďka povede k okružní křižovatce, ulicemi Nádražní a Chelčického do ulice Jihlavská a poté po silnici I/37 ulicí Brněnská ke křižovatce u Conventu.
Přes zimu je počítáno s dočasným zprovozněním Smetanovy ulice. Na jaře pak komunikaci opět po etapách obsadí dělníci, protože po rekonstrukci kanalizačních a vodovodních rozvodů ve většinové režii Svazku vodovodů a kanalizací Žďársko přijde řada na generální opravu ulice jako takové – žďárská radnice investuje do nového veřejného osvětlení, dešťové kanalizace, chodníků a povrchu silnice.