Rainbow page separator

V porodnici se loni narodilo nejvíce Aniček a Vojtěchů

Neděle, 10. ledna 2021

Nové Měs[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to na Moravě / Anna a Vojtěch. To jsou křestní jména, která byla loni nejoblíbenější u rodičů, jejichž děti se marodily v novoměstské porodnici. Z celkem 408 chlapců bylo 18 Vojtěchů a z 370 holčiček 17 Aniček. „Na pomyslných stupních vítězů ta[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to křestní jména vystřídala jména Jakub a Sofie, která v nemocnici vedla v roce 2019,“ informovala mluvčí nemocnice Tamara Pecková. „Vojtěch je skokan, pro[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tože v roce 2019 byl až na šestém místě. Druhá nejčastější chlapecká jména, jež rodiče vybírali, jsou Jakub a Adam,“ upřesnila mluvčí. Co se týče děvčat, tak Anna byla v roce 2019 na pátém místě, tedy ani [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to jméno přímo neaspirovalo na vítězství v „anketě“ oblíbenosti. V roce 2019 na druhém místě společně skončily Elišky, Emy a Terezy a na třetím křestní jméno Natálie, zatímco loni druhé mís[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to obsadila Eliška a třetí Lucie.
Nejvíce porodů bylo v roce 2020 v červnu a v červenci, nejméně se pak rodilo v lis[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];topadu. „V červnu na svět přišlo 82 dětí a v červenci 80, nejméně miminek se narodilo v lis[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];topadu, a [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to 45,“ potvrdila Tamara Pecková.
V novoměstské porodnici v roce 2020 přivítali celkem 778 dětí, což je méně než v předchozím roce, kdy se narodilo 837 miminek. Největší loňské dítě vážilo 5200 gramů a nejmenší 800 gramů, narodilo se také pět párů dvojčat. V roce 2019 přišlo na svět deset párů dvojčat, největší miminko [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];toho roku vážilo 4850 gramů a nejdrobnější 1930 gramů.