Rainbow page separator

V porodnici se rodí stále více dětí, očekávají tam nový rekord

Pondělí, 3. září 2018

Nové Město na Moravě / Za prvních osm měsíců letošního roku se v novoměstské porodnici narodilo o skoro devadesát dětí více než za stejné období v roce 2017.
„Zatímco v roce 2017 se v období od začátku roku do 31. srpna narodilo 539 dětí, letos to za stejné období bylo 627,“ informovala mluvčí novoměstské nemocnice Tamara Pecková. Velké množství porodů bylo podle jejích slov zejména v letních měsících, nicméně v poslední době začaly novoměstskou nemocnici stále častěji vyhledávat nastávající maminky ze sousedních krajů, zejména ze Svitavska v Pardubickém kraji a Tišňovska v Jihomoravském kraji. „Velký nárůst jistě ovlivňuje fakt, že k nám nyní jezdí maminky z Poličska a Tišnovska, což dříve nebývalo,“ potvrdila jeden z důvodů velkého počtu porodů staniční sestra porodních sálů novoměstské nemocnice Jitka Vařáková.
Nejvíce miminek tam letos přišlo na svět ve dnech 7. a 8. srpna. „Za dva dny se narodilo 14 dětí, přičemž v průměru se narodí tak dvě až tři děti denně,“ dodala Jitka Vařáková s tím, že do rekordu z roku 2002 je však ještě daleko. „Tehdy za dvanáct hodin přišlo na svět deset dětí,“ dodala staniční setra.