Rainbow page separator

V projektu obchvatu se řeší budoucí vzhled křižovatky

Pondělí, 31. Říjen 2016

Nové Veselí, letecká fotografie

Nové Veselí / Záborové elaboráty mají být v nejbližších dnech připraveny v souvislosti s administrativní přípravou obchvatu Nového Veselí. Aktuálně krajští úředníci řeší křižovatku na Březí, zatím není jednotné stanovisko na její konečnou podobu. Policie navrhuje kruhový objezd, k němuž se přiklánějí i novoveselští zastupitelé.
Projektová dokumentace připravovaného obchvatu, který kromě Nového Veselí obejde i Budeč, by mohla být kompletní do konce roku. Podle smlouvy s krajem obecní samosprávy zaplatí projekt pro územní rozhodnutí o stavbě, na jehož základě vyjednají výkupy dotčených pozemků. V případě realizace stavby pak od nich kraj coby investor stavby dokumentaci i pozemky vykoupí.
Kdy ale dojde na vlastní realizaci obchvatu, zatím není jasné.
O vybudování obchvatu městyse, v němž rušná silnice mezi Žďárem a Jihlavou vede asi na třinácti stech metrech jeho středem, přičemž v tomto úseku je také několik nepřehledných zatáček, se Nové Veselí snaží dlouhá léta. V okolí už v minulých letech krajská silnice mezi Žďárem a Jihlavou obešla Bohdalov a Jamné.