Rainbow page separator

V Radostíně zvýšili finanční dary pro rodiče nových občánků

Středa, 20. ledna 2016

Radostín nad Oslavou / Nový sazebník finančních darů schválili v závěru minulého roku radostínští zastupitelé. Týká se navýšení příspěvků na nově narozené občánky, přičemž změna začala platit od prvního dne le[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tošního roku.
Na první a druhé dítě činí nyní výše příspěvku poskytnutého obcí tři tisíce korun, do loňského roku [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to byly dva tisíce. Následně se pak o tisíc korun zvýšily i další finanční částky, které v Radostíně rodinám vyplácejí na další novorozence v pořadí. Za třetí miminko tak rodiče nově dostanou dar ve výši čtyři tisíce korun mís[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to tří, za čtvrté pět tisíc namís[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to dřívějších čtyř a za každé další dítě vždy o tisícikorunu více.
„Příspěvky na děti vyplácíme již řadu let, od le[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tošního roku jsme je jenom o tisíc korun zvýšili,“ uvedl starosta Radostína nad Oslavou Josef Fabík s tím, že v obci žijí i rodiny, které vychovávají šest a více dětí. V současné době Radostín nad Oslavou čítá kolem 950 trvalých obyvatel, přičemž jejich počet v průběhu let mírně s[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];toupá.