Rainbow page separator

V Santiniho ulici je kvůli stavebním pracím částečná uzavírka

Pátek, 8. Září 2017

Santiniho ulice, Zámek Žďár nad Sázavou

Žďár nad Sázavou / Částečná uzavírka provozu v Santiniho ulici čeká na řidiče, kteří projíždějí po frekventované silnici I/37 procházející Žďárem. Provoz je kvůli úpravě přechodu pro chodce a výstavbě autobusové zastávky řízený kyvadlově pomocí semaforů, stavební práce mají trvat od 6. září celkem 88 dnů.
„Semafory jsou v provozu pouze od 6.30 do 16 hodin, aby byl provoz omezen v co nejmenší míře. V době, kdy na komunikaci nebudou probíhat stavební práce, budou semafory vypnuty,“ informovala mluvčí žďárské radnice Nikola Adlerová.
Na nedostatky ve frekventované Santiniho ulici lidé poukazovali již delší dobu. „Jedná se o úsek komunikace, který je velmi využívaný, a to jak školáky ze zámecké školy, tak turisty. Stavbou nové autobusové zastávky a přesunem přechodu pro chodce chceme docílit především zvýšení bezpečnosti lokality. Na akci se nám podařilo získat dotaci, a právě díky tomu začínáme stavět okamžitě, abychom stihli stavbu dokončit ještě letos,“ vysvětlil starosta Žďáru nad Sázavou Zdeněk Navrátil.
Finanční náklady jsou vyčísleny na 2 miliony a 873 tisíc korun bez DPH. „Město na realizaci stavby získalo dotaci ze Státního fondu dopravní infrastruktury ve výši 85 procent uznatelných nákladů, což činí přes dva miliony korun,“ přiblížila mluvčí.
Po dobu stavebních prací jsou přemístěny také zastávky autobusů městské hromadné dopravy. Zastávka u zámku pro směr do centra je přesunutá o zhruba 50 metrů směrem k centru Žďáru a zastávka pro opačný směr o přibližně 200 metrů směrem k firmě Tokoz.