Rainbow page separator

V sobotu bude ve Žďáře další farmářský trh

Čtvrtek, 23. Červenec 2015

Náměstí Republiky Žďár nad Sázavou

Žďár nad Sázavou / Třetí farmářský trh se v sobotu 25. července uskuteční na žďárském náměstí Republiky. Účast přislíbilo několik tradičních prodejců z okolí, například rodinná farma Sedmikráska z Jimramovských Pasek či Kozí Dvorek z Olešenky, lidé si rovněž budou moci zakoupit bezlepkové dobroty ze Sněžného, fryšavské uzeniny nebo jogurty z netínské Němcovy farmy.
„Nejprodávanějším zbožím na červnovém trhu byla vejce a prosetínské trubičky, ty určitě na dalším trhu nebudou chybět,“ uvedla Kateřina Fialová, jedna z organizátorek žďárských farmářských trhů.
Sortiment zboží by se měl i nadále rozšiřovat. „Uvědomujeme si, že je co vylepšovat a že jsou stále produkty, které na farmářském trhu chybí,“ poznamenala druhá z organizátorek Jana Vinopalová. „Jsou to především ovčí sýry a ryby. Po každém trhu máme několik ohlasů, že tento sortiment v nabídce bohužel chybí. Červencový trh tak nabídne alespoň brynzu z ovčího mléka,“ vysvětlila organizátorka. Novinkou se stane stánek s kávou a domácími limonádami a přibude i stánek se žďárským pivem. „S medem tentokrát přijede pan Saifr z Hlinska, který zároveň představí, co je to medomet, a děti tak budou moci poodkrýt tajemství vzniku sladké dobroty,“ dodala Vinopalová.
Následující farmářský trh se pak na náměstí Republiky odehraje v sobotu 22. srpna.