Rainbow page separator

V tmavých chodbách zámku budou lidé hledat ztracenou truhlu

Neděle, 20. Srpen 2017

Žďár nad Sázavou / Na hru určenou pro celou rodinu spojenou se zážitkovou prohlídkou temných půd, sklepů i chodeb s názvem Tajnými cestami kláštera se mohou 26. srpna v době od 13 do 23 hodin těšit návštěvníci žďárského zámku.
„Tématem tajemných prohlídek je legendami opředená a dávno ztracená truhla. Otevřít ji prý dokáže pouze ten, který překoná všechny překážky kláštera, má čisté srdce, je nebojácný a má pod čepicí. Nikdo neví, co v truhle je a kde se ukrývá. Hledat ji budou návštěvníci všech věkových kategorií, a to v záhadných sklepeních, klášterních půdách nebo nezrekonstruovaných prostorách, které jsou plné tajemství. Do těchto tmavých částí zámku se běžně nikdo nedostane. My však musíme vypátrat truhlu, proto na jeden den uděláme výjimku,“ popsala marketingová ředitelka žďárského zámku Lucie Herberová.
Hra, která potrvá asi půldruhé hodiny, je vhodná pro děti od 6 let věku, dospělý doprovod je ale důležitou součástí, protože pomůže řešit různé úkoly. Přijít je možné kdykoliv během dne, předchozí rezervace není nutná, přičemž se staršími dětmi organizátoři akce doporučují přijít až po setmění. Dospělý za vstup zaplatí 150 korun, dítě stovku a vstupné pro rodinu činí 375 korun.