Rainbow page separator

V ukrajinském Chustu převzali léky uhrazené žďárskou radnicí

Středa, 6. dubna 2022

Žďár nad Sázavou / V chustské nemocnici poslední březnový den převzali zásilku léků, kterou jim nechalo zaslat partnerské město Žďár nad Sázavou. Se zajištěním akce městu pomohly dopravní a logistická společnost C.S.CARGO a zdravotnická skupina EUC. Poté, co se Žďárští rozhodli na léky podle ukrajinského seznamu vyčlenit 600 tisíc korun, dohodli se s uvedenými subjekty na spolupráci, neboť město samo léčiva na předpis nemůže nakupovat, skladovat ani vyvážet. „Obrovské poděkování patří všem, kdo se nezměrným úsilím a pracovitostí na projektu pomoci Chustu podíleli. Vyvézt léky do místa válečného konfliktu mimo EU není legrace,” sdělil žďárský starosta Martin Mrkos.
Nadační fond Elucidate společnosti EUC se tak postaral o nákup léků za více než 700 tisíc korun. „Nadace nakoupila a ve spolupráci s C.S.CARGO poslala na Ukrajinu trauma sety, lékárničky, oblečení a teď i léky, které jsou velmi potřeba. Podpořili jsme zdravotníky na Ukrajině i finančním darem ve výši jednoho milionu korun,“ uvedla ředitelka Nadačního fondu Elucidate Iva Novotná.
Společnost C.S.CARGO zajistila dopravu léků z Brna do Chustu. Zároveň k finančnímu daru ze Žďáru přidali zaměstnanci dopravce dalších 114 tisíc korun ze své vlastní sbírky. Pracovníci C.S.CARGO pak navíc se zásilkou léků poslali i balíky chirurgických rukavic, hygienické vložky, dětské pleny a další materiál. „Požadavek léků pro okresní nemocnici v Chustu zcela odpovídal našemu formátu pomoci a od první chvíle jsme věděli, že ve spojení s EUC to zvládneme,“ doplnila marketingová manažerka společnosti C.S.CARGO Klára Sobotková.