Rainbow page separator

V únoru začne v Kině Vysočina rekonstrukce interiéru

Neděle, 22. Leden 2017

Kino Vysočina Žďár nad Sázavou

Žďár nad Sázavou / Jen do konce ledna bude promítat žďárské Kino Vysočina. Poté bude uzavřeno, aby v něm proběhly stavební práce týkající se rekonstrukce interiéru. Práce budou provedeny za 10,6 milionu korun bez daně a začnou v únoru. „Hlavními kritérii při výběru zhotovitele byly cena a délka záruky,“ sdělil místostarosta Žďáru nad Sázavou Josef Klement s tím, že modernizace kina má být hotová do konce května.
Rekonstrukce se dotkne zejména elektroinstalace, vzduchotechniky, sociálního zařízení, bezbariérových úprav a výměny sedaček. Na ty žďárská radnice získala dotaci ze Státního fondu kinematografie ve výši 350 tisíc korun. Počet míst v kinosále se po přestavbě sníží ze 417 na 250, kromě sedaček budou divákům k dispozici také boxy se stolečky. Vnitřní rekonstrukcí se díky úpravě obložení stěn zlepší také akustika v promítacím sále.
Žďárské Kino Vysočina bylo uvedeno do provozu v srpnu 1963, v průběhu minulých let došlo k jeho digitalizaci, později se rovněž dočkalo zateplení, nových oken, dveří a fasády.